Ředkvičky

 

3. ŘEDKVIČKOVÝ SALÁT SE SÝREM:

4 svazky ředkviček, 200 g celeru, 200 g Ementálu, 2 bílé jogurty, hořčice, petrželka, kopr, cukr, pepř, sůl. Ředkvičky nakrájíme na slabé plátky, promícháme se strouhaným celerem a sýrem (nahrubo nastrouhaným). Spojíme jogurtem, hořčicí, osolíme, opepříme. Ozdobíme zelenou petrželkou nebo koprem. Podáváme s pečivem.

2. ŘEDKVIČKOVÉ PŘEKVAPENÍ:

100 g mletého masa (vepřové i hovězí), 1 svazek ředkviček, 1 menší okurka, 1 stroužek česneku, mletý zázvor, sůl. Pánev (nejlépe teflonovou) vymastíme olejem, hodně rozpálíme a nasypeme ředkvičky rozkrojené na čtvrtky, osolíme. Mícháme na ohni 5-6 minut (nesmí se dusit) a smícháme s osmaženým mletým masem, které jsme prudce opekli na druhé pánvi. Přidáme nakrájenou okurku, prolisovaný česnek, osmahneme a zahustíme ve 3 lžících vody rozmíchanou 1 lžící škrobové moučky. Zakápneme octem, prohřejeme a podáváme s chlebem.

1. ČÍNA Z ŘEDKVIČEK:

Ředkvičky ze 4 svazků nakrájíme na čtvrtky, mírně osolíme a na 3 lžících oleje smažíme na prudkém ohni asi 8 minut. Na druhé pánvi na 3 lžících oleje osmahneme 250 g mletého masa až zbělá, smícháme s ředkvičkami, přidáme 2 lžičky cukru, 1 lžičku Vegety, 1/2 lžičky zázvoru, 1/2 lžičky mletého kmínu, 2 lžíce sójové omáčky, 3 stroužky prolisovaného česneku. Zahustíme trochou Solamylu, rozmíchaného v trošce vody a zakápneme octem.