Česnek

 

6. ČESNEK V ČERVENÉM VÍNĚ:

Do skleničky dáme 12-15 stroužků česneku, přidáme několik kuliček pepře, nového koření a bobkový Iist. Zalijeme červeným vínem a necháme 14 dnů marinovat.

5. ČESNEK V BÍLÉM VÍNĚ:

2 dl bílého vína, 1 dl octa, 1 dl vody, 50 g krupicového cukru, 1 lžička oleje, 1 lžíce soli. Na dno skleniček dáme 3 kuličky pepře, 1 hřebíček, 1 bobkový list, 1 feferonku. Naskládáme oloupané stroužky česneku a zalijeme teplým nálevem. Sterilujeme 15 minut při 85 °C.

4. SMAŽENÉ ČESNEKOVÉ KOUSKY:

Oloupaný česnek dáme na 5 minut do vroucí vody (nesmí se rozvařit). Vodu slijeme a česnek dáme ochladit do studené vody. Okapaný česnek obalujeme v těstíčku z vejce, hladké mouky a piva. Smažíme v rozpáleném tuku do růžova.

3. ČESNEK Z CHLADNIČKY:

Suchou zavařovací sklenici naplníme neoloupanými stroužky česneku. Zavíčkujeme a uschováme v chladničce. Můžeme kdykoli ubírat, vydrží až rok a dobře se loupou.

2. ČESNEKOVÁ ZELENÁ KAŠE:

300g česnekových stvolů, 50g soli. Stvoly česneku při vylamování umyjeme, osušíme. Nakrájíme, rozmixujeme se solí a necháme hodinu odležet (občas promícháme). Napěchujeme do malých skleniček, zavíčkujeme a nemusíme sterilovat, uložíme do chladna. Výborné do polévky, pod maso při nakládání apod.

1. GURMÁN:

Oloupaný česnek dáme do uzavřené sklenice. Přidáme několik zrnek celého pepře, nové koření, bobkový list. Zalijeme červeným vínem, uzavřeme a necháme asi 14 dnů marinovat.