Knedlíky s tvarohem

 

9. OVOCNÉ TVAROHOVÉ KNEDLÍKY:

150 g polohrubé mouky, 2 lžíce moučkového cukru, 1/8 másla, 1 a půl balíčku netučného tvarohu, 3 vejce. Vejce rozšleháme a utřeme s cukrem a změklým máslem. Vmícháme tvaroh a mouku, vypracujeme vláčné těsto. Necháme chvíli ztuhnout v chladničce. Do kousků těsta balíme ovoce (jahody, meruňky, borůvky, rybíz) a zavařujeme do vroucí vody. Mícháme ode dna, když vyplavou, jsou uvařené. Na talíři knedlíky vidličkou natrhneme, posypeme tvarohem, cukrem, polijeme horkým máslem.

8. BORŮVKOVÉ KNEDLÍKY:

Smícháme 250 g tvarohu se stejným množstvím nastrouhaných vařených brambor, trochu soli. Přidáme tolik hrubé mouky, abychom vypracovali vláčné těsto. Ze zpracovaného těsta tvarujeme váleček, nakrájíme kousky, plníme borůvkami nebo jiným ovocem. Vaříme asi 8 minut. Na talíři sypeme osmaženou strouhankou a polijeme máslem.

7. JAHODOVÉ KNEDLÍKY:

500 g polohrubé mouky, 150 g měkkého tvarohu, 2 lžíce másla, 2 vejce, 1/4 litru mléka, sůl. Vejce utřeme s máslem, tvarohem, přidáme mouku, mléko a osolíme. Vypracujeme těsto, rozválíme na 5 mm silný plát a nakrájíme na čtverečky. Do každého zabalíme jahodu obalenou v moučkovém cukru a zabalíme. Vaříme ve vroucí, mírně osolené vodě asi 8 minut od doby, kdy vyplavou. Na talíři posypeme strouhaným tvarohem, pocukrujeme a polijeme máslem..

6. TVAROHOVÉ MRŇOUSKY:

1 balíček měkkého tvarohu, 1 vejce, 2-3 lžíce hrubé mouky, rozinky, sůl. Z uvedených surovin připravíme těsto. Tvoříme menší knedlíčky, vkládáme je do vroucí osolené vody a vaříme 3-5 minut. Uvařené knedlíčky posypeme cukrem, přelijeme jogurtem nebo zakysanou smetanou a podáváme.

5. TVAROHOVÉ KNEDLÍKY:

250 g měkkého tvarohu, 4 rohlíky, 2 vejce, 1/4 lžičky prášku do pečiva. Do mísy dáme rohlíky nakrájené na kostičky, tvaroh, vejce a prášek do pečiva. Dobře rozmícháme a necháme asi 5 minut rozležet, aby rohlíky vsákly vodu z tvarohu. Vyklopíme na vál, vytvarujeme 4 válečky, které vaříme ve vroucí osolené vodě 12 minut. Uvařené krájíme nití nebo nožem.

4. TVAROHOVÉ HOUSKOVÉ KNEDLÍKY:

1 kostka měkkého tvarohu, 4 rohlíky, 4 vejce, 4 lžíce hrubé mouky, sůl. Rohlíky nakrájíme na kostičky, vejce rozšleháme a rozmícháme s tvarohem. Přidáme mouku, nakrájené rohlíky, osolíme. Vypracujeme těsto, tvarujeme kulaté knedlíky a vaříme ve vařící osolené vodě 20 minut.

3. TVAROHOVÉ KNEDLÍKY:

2 kostky tvarohu, 1 sklenice (2 dl) hrubé mouky, 1 sklenice dětské krupičky, 2 vejce, trocha moučkového cukru. Vypracujeme těsto a kousky těsta plníme jakýmkoliv ovocem. Vaříme v osolené vodě asi 8 minut. Na talíři pokapeme máslem, pocukrujeme apod.

2. TVAROHOVÝ KNEDLÍK S ROZINKAMI:

500 g tučného tvarohu, 2 vrchovaté lžíce hrubé mouky, 1 vejce, špetka soli, 2 lžíce rozinek. Rozinky dobře promyjeme a společně s ostatními surovinami vypracujeme tvarohové těsto. Vytvarujeme do knedlíku, který zabalíme do navlhčené utěrky. Ve vařící vodě vaříme zabalený knedlík 40 minut. Hotový nakrájíme na plátky, posypeme moučkovým cukrem s nasekanými ořechy a polijeme máslem.

1.JEDNODUCHÉ TVAROHOVÉ KNEDLÍKY:

250 g měkkého tvarohu, 5 lžic strouhanky, 1 vejce, špetička soli. Smícháme všechny suroviny, tvarujeme knedlíky o průměru asi  5 cm. Vložíme do vroucí vody, vařechou podebereme ode dna. Když vyplavou, necháme ještě 3 minuty povařit. Uvařené vyjmeme a vidličkou roztrhneme. V létě poléváme čerstvými rozmačkanými jahodami nebo borůvkami, v zimě rozvařenými jablky se skořicí. Sypeme strouhaným tvrdým tvarohem, posypeme cukrem a pokropíme rozpuštěným máslem nebo zakysanou smetanou.