Slané pečivo s rybami

 

5. ŠÁTEČKY S TUŇÁKEM:  

Listové těsto rozválíme a nakrájíme na čtverce asi 10x10 cm. Uvaříme natvrdo 2-3 vejce, rozmačkáme a utřeme s 1 krabičkou tuňáka v oleji (bez oleje), můžeme použít sardinky nebo polovinu sardelové pasty. Podle chuti osolíme, opepříme. Naplněné čtverečky spojíme do šátečků a pečeme do zlatova. Na konci pečení každý posypeme strouhaným sýrem a dopečeme.

4. TEPLÉ SARDELOVÉ ŠÁTEČKY:

1 balíček listového těsta, 1 krabička sardinek nebo 1/2 tuby sardelové pasty, 2 vejce, 50-100g strouhaného sýra, sůl, pepř. Těsto rozválíme na tenký plát a nakrájíme na čtverce 10x10 cm. Na každý čtverec dáme sardelovou náplň. Vejce uvařená natvrdo rozmačkáme a utřeme se sardinkami nebo pastou. Osolíme, opepříme, čtverečky s náplní dobře uzavřeme do tvaru šátečku a klademe na vodou opláchnutý plech. Pečeme v hodně vyhřáté troubě, před dopečením dáme na každý šáteček špetku strouhaného sýra a prudce dopečeme.

3. ŠÁTEČKY PLNĚNÉ UZENOU MAKRELOU:

Listové těsto rozválíme, nakrájíme na čtverečky a plníme náplní, kterou si připravíme z 200 g vykostěné makrely utřené s 200 g měkkého sýra. Rohy přeložíme, dobře přitiskneme a potřeme osoleným rozšlehaným vejcem, sypeme strouhaným sýrem.

2. SARDINKY VE VANIČCE:

Plát listového těsta nakrájíme na obdélníčky 4x6 cm. Na každý položíme sardinku. Okraje obdélníku přehneme k rybičce tak, aby střed zůstal volný a rybička byla vidět. Po upečení pokapeme rybičku citronovou šťávou, ozdobíme vejcem natvrdo a petrželkou.

1. TROJHRÁNKY S RYBÍ POMAZÁNKOU:

Listové těsto, sardinky v oleji, cibule, kapie, mletý pepř, chilli koření, citronová šťáva. Těsto tence vyválíme a nakrájíme na čtverce. Sardinky rozmělníme vidličkou, přimícháme jemně nakrájenou cibuli a kapii, osolíme, okořeníme a ochutíme citronovou šťávou. Na každý čtverec položíme lžičku pomazánky, přeložíme do trojúhelníku a okraje dobře přitiskneme. Klademe na vodou opláchnutý plech, potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme solí, kmínem. Pečeme ve vyhřáté troubě.