Pomazánky rybí

 

34. FALEŠNÁ HUMROVÁ POMAZÁNKA:

1 plechovka ryb ve vlastní šťávě, 1 mrkev, 1 cibule, kousek celeru, 1 majolka, citronová šťáva, cukr, pepř, sůl. Syrovou zeleninu drobně nastrouháme, cibuli jemně nasekáme. Přidáme rybu a opatrně vmícháme majolku. Ochutíme citronovou šťávou, pepřem, solí a podle chuti dosladíme.

33. RYBIČKOVÁ POMAZÁNKA:

1 krabička rybiček v tomatě, 1 cibule, 2 feferonky, 2-3 lžíce kečupu, 2 lžíce majolky. Rybičky utřeme s majolkou, vmícháme nakrájenou cibuli a feferonky.

32. KRABÍ POMAZÁNKA S VEJCI:

250 g krabích tyčinek, 2 vařená vejce, 1 majolka (nebo tatarská omáčka), sůl. Tyčinky jemně nasekáme, vejce nastrouháme, vše spojíme majolkou a podle chuti osolíme.

31. KRABÍ POMAZÁNKA SE SÝREM:

250 g krabích tyčinek, 1 pomazánkové máslo, 1 tavený sýr, 2-3 lžíce majolky, 1 středně velká cibule, pepř, sůl. Máslo utřeme se sýrem, majolkou, přidáme jemně nasekané krabí tyčinky, jemně nakrájenou cibuli. Podle chuti osolíme a opepříme.

30.POMAZÁNKA Z UZENÉ MAKRELY:

1 uzená makrela, 2 sýry Lučina, sardelová pasta, 1 lžíce mléka, sůl. Sýry utřeme s mlékem a sardelovou pastou, vmícháme drobně nakrájenou (utřenou) makrelu. Podle chuti osolíme.

29. LOSOSOVÁ POMAZÁNKA: 

100 g sýra Lučina, 50 g másla (Rama, Flora), 50 g lososové drtě. Máslo vyšleháme se sýrem, promícháme s lososovou drtí. Ozdobně nastříkáme na slané krekry nebo plátky rohlíků, ozdobíme kouskem citronu a zelenou petrželkou.

28. POMAZÁNKA Z TRESČÍCH JATER:

1 krabička tresčích jater, 100 g másla, 100 g tvarohu, 1-2 vařená vejce, cibule, citronová šťáva, sůl. Tresčí játra rozmačkáme a utřeme s olejem, pak přidáme máslo, tvaroh a vše utřeme do pěny. Přidáme drobně nakrájená vajíčka a cibuli. Promícháme, dochutíme citronovou šťávou, solí.

27. POMAZÁNKA Z KAVIÁRU:

Utřeme stejný díl taveného smetanového sýra, zakysané smetany a kaviáru. Lehce osolíme, okořeníme mletým bílým pepřem a mažeme na jednohubky.

26. POMAZÁNKA Z UZENÉ MAKRELY:

Uzená makrela, 2 sýry Lučina, sardelová pasta. Maso z makrely jemně nakrájíme nebo utřeme. Přidáme Lučinu, sardelovou pastu (podle chuti) a je-li třeba, ještě lžíci mléka, sůl. Promícháme, mažeme na veku nebo kolečka rohlíků.

25. PIKANTNÍ POMAZÁNKA Z RYB V TOMATĚ:

1 krabička ryb v tomatě, 1 malá sklenička sterilovaného celeru, 1 cibule, 15 g majolky, worcester, citronová šťáva, cukr, mletý pepř, sůl. Vykostěné rybičky rozmačkáme, vmícháme majolku, ochutíme citronovou šťávou, cukrem, pepřem, solí a vyšleháme. Vmícháme drobně nakrájenou cibuli a celer.

24. HUMROVÁ POMAZÁNKA ZE SARDINEK:

1 krabička sardinek, kousek nastrouhaného celeru, mrkve, petržele, 1 lžička hořčice, 2 lžíce majonézy, 1 lžíce bílého jogurtu, mletý pepř, citronová šťáva, sůl. Sardinky rozmačkáme, smícháme s nastrouhanou zeleninou. Přidáme hořčici, majonézu, jogurt, osolíme, opepříme, dochutíme citronovou šťávou a promícháme. Mažeme na veku, zdobíme pokrájenou cibulí.

23. RYBÍ POMAZÁNKA:

Rybičky v rajském protlaku, 3 menší uvařené brambory, okurky, cibule, majonéza. Brambory rozmačkáme, smícháme s rybičkami a přidáme na drobno nakrájené okurky, cibuli a majonézu.

22. RYBÍ POMAZÁNKA S LUČINOU:

1 sýr Lučina, 1 krabička sardinek v oleji, 1 cibule, 1 stroužek česneku, 1 lžička hořčice, sůl. Cibuli posekáme na drobno, česnek utřeme se solí a přidáme k sardinkám. Vmícháme Lučinu s hořčicí a vše lehce promícháme. Chutná na čerstvém pečivu.

21. SARDINKOVÁ POMAZÁNKA:

200 g pomazánkového másla, 1 krabička sardinek v oleji, 2 vařená vejce, 1 drobně nakrájená cibule, hořčice, sůl. Rybičky rozmačkáme vidličkou a utřeme společně s pomazánkovým máslem, přidáme na hrubém struhadle nastrouhaná vejce, cibulku, podle chuti hořčici a sůl.

20. KRABÍ POMAZÁNKA:

Krabí tyčinky a pórek drobně nakrájíme. Zakysanou smetanu zjemníme tatarskou omáčkou, ochutíme citronovou šťávou podle chuti. Vmícháme nakrájené krabí tyčinky a nakrájený pórek, osolíme, lehce opepříme (nejlépe bílým pepřem).

19. KRABÍ TYČINKY S KEČUPEM:

1 balíček krabích tyčinek, 1 lžíce kečupu, 1 lžíce citronové šťávy, 100 g majonézy, sójová omáčka (worcester nebo jiná pikantní omáčka), mletý pepř, sůl. Majonézu smícháme s kečupem, citronovou šťávou, dochutíme omáčkou, pepřem, solí. Vmícháme nadrobno nakrájené tyčinky a necháme proležet v chladu.

18. KRABÍ POMAZÁNKA S CELEREM:

1 balíček krabích tyčinek, 1 cibule, 1 sterilovaný celer (musí být ten nastrouhaný na vlasy), 1 sklenička jogurtového krému YOFRESH, mletý pepř, citronová šťáva, sůl. Krabí tyčinky a cibuli jemně nakrájíme. Smícháme s okapaným sterilovaným celerem. Osolíme, opepříme, spojíme s jogurtovým krémem, dochutíme podle potřeby citronovou šťávou. Krajíčky chleba namažeme pomazánkou, ozdobíme plátky natvrdo uvařeného vejce, kouskem plátkového sýra a snítkem petrželky.

17. KRABÍ POMAZÁNKA S LUČINOU:

1 balíček krabích tyčinek, 2 sýry Lučina, 1 malý bílý jogurt, 6 lžic majolky, 2-3 nastrouhané mrkve, citronová šťáva, sůl. Krabí tyčinky lehce osmažíme na másle a pokrájíme na kostičky. Přidáme ostatní suroviny, lehce vymícháme, zakápneme citronovou šťávou a osolíme.

16. POMAZÁNKA Z OLEJOVEK:

1 krabička olejovek, 150 g taveného sýra, 1 cibule, 2 lžíce mléka, sůl. Sýr vidličkou rozmačkáme a vymícháme s mlékem, postupně přidáváme olej z rybiček, drobně nakrájenou cibuli a rybičky. Vyšleháme, podle potřeby osolíme, mažeme na krajíce chleba nebo veky, ozdobíme tenkými plátky citronu.

15. SARDINKOVÁ POMAZÁNKA S TVAROHEM:

1 krabička sardinek v oleji, 250 g měkkého tvarohu, 50 g másla, 3-4 dl vlažného mléka, 1 cibule, 4 natvrdo uvařená vejce, sůl. V mixéru vyšleháme obsah sardinek s máslem, přidáme prolisovaný tvaroh a za stálého šlehání přiléváme mléko až získáme jemnou pomazánku. Do pomazánky vmícháme drobně nakrájenou cibuli a drobně nakrájená vejce, osolíme.

14. POMAZÁNKA S TUŇÁKEM: 

250 g tvarohu, 1 konzerva „Tuňák ve vlastní šťávě“, 5 mladých cibulek i s natí, koření Vegeta, mletý bílý pepř, 1 malá majonéza (100 g), sůl. Tvaroh rozšleháme s majonézou, přidáme vidličkou rozmačkaný obsah konzervy tuňáka. Ochutíme bílým mletým pepřem, solí, Vegetou a vmícháme nasekanou mladou cibulku.

13. POMAZÁNKA ZE ZAVINÁČŮ:

2 zavináče, 1 cibule, 2 lžíce másla, mletý pepř, sůl. Ryby zbavíme kůže a společně s cibulí umeleme na masovém strojku. Osolíme, opepříme, vmícháme máslo a dobře promícháme. Mažeme na bílé pečivo.

12. POMAZÁNKA Z RYBÍHO FILÉ:

300 g rybího filé, 100 g majolky, 100 g mrkve, 200 g celeru, 1 cibule, pažitka nebo křen. Nerozmražené filé vložíme do malého množství vody se solí a citronovou šťávou a uvaříme do měkka. Zvlášť do majolky nastrouháme očištěnou mrkev, celer, nadrobno nakrájenou cibuli. Přidáme nadrobno posekané nebo umleté filé, osolíme a dochutíme pažitkou nebo strouhaným křenem. Mažeme na plátky veky, nejlépe k čaji.

11. RYBÍ POMAZÁNKA S HOŘČICÍ:

Sardinky v oleji, 3 lžíce hořčice, 1 cibule, 2 lžíce jogurtu, pažitka. V míse vidličkou rozmícháme sardinky s hořčicí. Přidáme jemně nakrájenou cibuli a jogurt. Mažeme na chleba nebo pečivo, sypeme pažitkou.

10. SARDINKOVÁ POMAZÁNKA SE SÝREM:

1 krabička sardinek, 3 trojúhelníčky taveného sýra (nebo 1 větší obdélníček sýr), cibule, citronová šťáva, tatarská omáčka, sůl. Sýr rozetřeme v misce se sardinkami, přidáme nakrájenou cibulku a promícháme s tatarskou omáčkou.

9. KRABÍ POMAZÁNKA S CIBULKOU:

Krabí tyčinky, sůl, mletý pepř, citronová kůra i šťáva, majolka, nakrájená cibulka. Tyčinky nakrájíme na malé kousky, polijeme citronovou šťávou. Osolíme, opepříme, přidáme cibulku, citronovou kůru z dobře omytého citronu. Promícháme s majolkou a necháme chvíli proležet. Mažeme na bílé pečivo.

8. KRABÍ POMAZÁNKA S OKURKOU:

Krabí tyčinky (125g), sterilovaná okurka, 1 malá cibulka, majolka, citronová šťáva. Krabí tyčinky drobně nakrájíme, cibulku i okurku nakrájíme na malé kostičky. Pokapeme citronovou šťávou a spojíme majolkou. Mažeme na veku, ozdobíme zelenou petrželkou.

7. KRABÍ POMAZÁNKA S CELEREM:

1 balíček krabích tyčinek, 1 malá majolka a bílý jogurt, 1 sklenička sterilovaného strouhaného celeru, 1 lžíce hořčice, sůl, pepř. Krabí tyčinky nakrájíme na menší kousky a v misce vidličkou rozmělníme. Smícháme jogurt s majolkou, celerem a vmícháme nakrájené krabí tyčinky. Podle chuti osolíme, opepříme.

6. LOSOSOVÁ POMAZÁNKA:

1 krabička drceného lososa, 2 sýry Apetito, 1 pomazánkové máslo, 1 cibule, 1 krabička majolky, sůl, pepř. Všechny suroviny rozmixujeme, nakonec vmícháme majolku.

5. KRABÍ POMAZÁNKA:

1 krabička krabích tyčinek, 1 mrkev, kousek celeru, majolka, mletý pepř, sůl. Rozmražené krabí tyčinky vidličkou rozmačkáme, mrkev i celer jemně nastrouháme. Přidáme jemně nakrájenou cibuli, osolíme, opepříme. Spojíme majolkou, dobře promícháme a necháme vychladit.

4. POMAZÁNKA S TUŇÁKEM:

1 sýr Lučina, 1 malý strouhaný tuňák v oleji, sladkokyselá okurka, 2 stroužky česneku. Sýr rozetřeme, tuňáka necháme okapat, nastrouháme okurku, prolisujeme česnek. Vše promícháme a smícháme s 2 lžícemi tatarské omáčky.

3. SÝROVÁ KRABÍ POMAZÁNKA:

2 balíčky krabích tyčinek, 100 g strouhaného tvrdého sýra, 1 pórek, majonéza, jogurt, pepř, sůl. Tyčinky drobně nakrájíme, smícháme se sýrem a pórkem nakrájeným na tenká kolečka. Promícháme, spojíme majonézou smíchanou s jogurtem, dochutíme pepřem a solí. Necháme v chladu uležet.

2. SARDELOVÁ POMAZÁNKA:

3 lžičky sardelové pasty, 100 g majonézy, 2 lžíce mléka, 2 vařená vejce. Majonézu zředíme mlékem, vmícháme sardelovou pastu. Mažeme na chlebíčky, zdobíme drobně nasekanými vejci, petrželkou kudrnkou.

1. POMAZÁNKA Z TRESČÍCH JATER:

100 g tresčích jater, 100 g másla, 2 vejce natvrdo, 1 malá cibule, citronová šťáva, sůl. Máslo utřeme do pěny, přidáme nasekaná tresčí játra, jemně nasekanou cibuli. Promícháme, pokapeme citronem, osolíme a vmícháme nasekaná vejce. Mažeme na chlebíčky, zdobíme zelenou paprikou nebo pažitkou.