Ostatní nápoje

 

12. VINNÝ STŘIK:

1 litr bílého vína, 1 litr jablečného džusu, 1 litr perlivé vody. Vše smícháme a podáváme vychlazené. Do sklenic dáme nakrájenou limetku, zalijeme vinným střikem, nasypeme ledovou tříšť a ozdobíme lístky máty.

11. NOC A DEN:

1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka Salko, rum, šlehačka, strouhaná čokoláda. Do vyšší sklenice nalijeme do poloviny slazené mléko a přidáme stejné množství rumu. Ozdobíme šlehačkou a posypeme strouhanou čokoládou.

10. ŽLUTÁ RŮŽE:

Do větší sklenice nalijeme 2 díly vaječného koňaku, do středu opatrně přilijeme 1 díl griotky. Popíjíme slámkou.

9. BÍLÁ PANÍ:

4 cl Ginu, 4 cl citronového Curacaa, 2 lžičky citronové šťávy, 4 kostky ledu. Okraje sklenic potřeme rozkrojeným citronem a obalíme v krupicovém cukru. Do šejkru dáme led, citronovou šťávu, alkohol, protřepeme a nalijeme do sklenic.

8. ŠROUBOVÁK:

6 cl vodky, 1 dl pomerančové šťávy, 1 lžíce citronové šťávy, 2 kostky ledu. Do šejkru dáme led, ovocnou šťávu, vodku. Protřepeme a přes sítko nalijeme do sklenice.

7. KOMRDOVKY:

Stejný díl vařící oslazené vody (nebo silného čaje) smícháme se stejným dílem slivovice. Do dílu vařící vody dáme rozpustit „táfličku“ čokolády a potom zalijeme slivovicí.

6. NÁMOŘNÍK:

Smícháme 2 dl Pepsi, 1 dl rumu, na špičku nože mleté kávy. Podáváme s ledem a plátkem citronu.

5. OVOCNÝ NÁPOJ:

2 banány, 200 g rybízu nebo malin (kompotované), 1 vanilkový cukr, 1/2 litru sladké smetany. Ovoce s cukrem rozmixujeme ve smetaně, přecedíme a necháme vychladit.

4. ANANAS V GINU:

50 g čerstvého ananasu, 200 g pískového cukru, 2 lžíce citronové šťávy, 1/2 litru Ginu nebo Borovičky. Na kostičky nakrájený ananas zasypeme cukrem a zalijeme 3 dl vody. Povaříme 10 minut, prochladlé promícháme s citronovou šťávou a alkoholem. Naplníme do skleniček, zavíčkujeme a uložíme v chladu a temnu.

3. KAKAO PRALINKA:

1/4 litru mléka, 1 lžička kakaa, 1 lžíce cukru (medu), 4 lžíce rumu, 2 rumové pralinky. Vše svaříme za stálého míchání do varu. Nalijeme do silnější sklenice, ozdobíme šlehačkou.

2. ŠUMIVÝ STUDENÝ ČAJ:

Připravíme silný čaj s citronem a rumem. Hotový dobře vychladíme v ledničce a pak smícháme se sodovkou v poměru 2 díly čaje a 1 díl sodovky.

1. VITANOL D:

1/2 litru černého piva, 500 g jemného krystalového cukru, 2 vanilkové cukry. Svaříme ve větší nádobě (vařením pění). Do vychladlého nápoje zamícháme asi 1/2 litru rumu.