Krémy

 

27. ZÁKLADNÍ KRÉM:

Ve vodní lázni vyšleháme 2 vejce a 100 g krupicového cukru. Prochladlé vymícháme dohladka s 250 g másla.

26. ČOKOLÁDOVÝ KRÉM:

2,5 dl mléka, 70 g tuku Omega, půlka čokolády na vaření, 3 lžíce kakaa. Ve vodní lázni necháme rozpustit všechny suroviny (nesmí se varit), a vyšleháme s 1 lžící moučkového cukru, 50 g másla (po kouscích) a 1 žloutkem. Necháme v chladu do druhého dne uležet, potom znovu vyšleháme.

25. ČOKOLÁDOVÝ TRVANLIVÝ KRÉM:

150 g čokolády na vaření, 150 g moučkového cukru, 50 g hrubé mouky, 2 vejce, 4 dl mléka, 1 vanilkový cukr. V mléce rozmícháme vejce, cukr, vanilkový cukr, změklou čokoládu, přidáme mouku a vyšleháme nad párou do zhoustnutí. Odstavíme a necháme vychladnout. Do vychladlé hmoty zašleháme 300 g změklého másla.

24. NUGETOVÝ KRÉM:

250 g 100% tuku Omega, 125 g másla, 2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka, 1 balíček kakaa. Tuk zvolna rozpustíme, přimícháme slazené mléko, kakao a důkladně vymícháme.

23. RYCHLÝ KÁVOVÝ KRÉM:

150 g moučkového cukru, 180 g másla, 3 lžíce hodně silné uvařené kávy, 1 žloutek. Utřeme máslo s cukrem, vmícháme žloutek a pomalu přidáváme kávu (ze začátku po kapkách).

22. VAŘENÝ KRÉM:

180 g krupicového cukru, 3 vejce, 250 g másla. Šleháme nad párou vejce s cukrem do zhoustnutí. Do vychladlé směsi zašleháme změklé máslo a rum podle chuti. Krém můžeme také ochutit jemně mletou kávou, kakaem, marmeládou.

21. DORTOVÝ KRÉM:

150 g krupicového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 vanilkový pudink, 2,5 dl mléka. Do šlehače si předem připravíme oba cukry. Svaříme mléko s vanilkovým pudinkem na hustou kaši, kterou ihned dáme do šlehače a necháme šlehat do úplného vychladnutí. Po malých kouscích, za stálého šlehání přidáváme 500 g změklého másla a ochutíme kakaem, kokosem, ořechy.

20. KRÉM DO CUKROVÍ:

250 g másla, 150 g moučkového cukru, 1/2 l mléka, 1 vanilkový pudink, 2 lžíce vanilkového cukru, 3 lžíce polohrubé mouky. V mléce rozšleháme pudink, mouku a uvaříme kaši. Necháme vychladnout a vešleháme změklé máslo a cukr. Tento základní krém ochucujeme kokosem, kakaem, ořechy.

19. ŠLEHAČKOVÝ ČOKOLÁDOVÝ KRÉM:

1/8 litru šlehačky, 1 lžíce moučkového cukru, 50 g čokolády, 2 žloutky, 1/16 litru mléka, 1 lžíce škrobové moučky. Nad parou necháme změknout čokoládu. Utřeme žloutky s cukrem, škrobovou moučkou, vmícháme k čokoládě a za stálého šlehání uvaříme hustý krém. Po vychladnutí vmícháme dobře ušlehanou šlehačku a 4 g želatiny rozpuštěné v 1 lžíci vlažné vody.

18. KRÉM „MILENA“:

2 čokoládové tyčinky „Milena“, 150 g moučkového cukru, 2 vejce, 250 g másla. Nad parou necháme rozpustit čokoládu a vyšleháme s cukrem a vejci. Do vychladlé čokoládové hmoty dáme změklé máslo a vyšleháme do hladkého krému. Hodí se do všech moučníků.

17. ČOKOLÁDOVÁ PĚNA:

100 g másla, 2 lžičky kakaa, 4 lžíce moučkového cukru, 1/4 litru mléka. Rozmixujeme vlažné mléko s cukrem, kakaem a po kouscích přidáváme máslo. Napěněné mléko dáme přes noc do chladničky, druhý den metlou našleháme do pěny. Podáváme s piškoty.

16. BANÁNOVÝ KRÉM:

100 g moučkového cukru, 1 žloutek, 60 g pudinkového prášku, 0,5 litru mléka, 2 bílky, citronová kůra, 50 g piškotů, 200 g banánů. Polovinu cukru, žloutek a pudink svaříme v mléce. Do odstaveného za stálého míchání přidáme i druhou polovinu cukru, sníh ze 2 bílků a citronovou kůru. Přimícháme rozemleté piškoty a na kolečka nakrájený banán. Podáváme ve skleněných pohárcích.

15. LEHKÝ CUKRÁŘSKÝ KRÉM:

200 g moučkového cukru, 40 g sušeného mléka (sušená smetana do kávy), 80 g vanilkového pudinku, 500 g másla, 5 a půl dl vody. V troše vody rozmícháme sušené mléko a pudink. Ve zbytku vody rozpustíme cukr, přidáme rozmíchaný pudink a uvaříme. Šleháme do vychladnutí. Po částech vešleháme změklé máslo. Přidáváme různé příchutě – mleté ořechy, kokosovou moučku, kakao, džem apod.

14. PAŘÍŽSKÁ ŠLEHAČKA:

1 smetana na šlehání, 2 lžíce cukru, 2 lžíce kakaa. Ve šlehačce rozmícháme cukr, kakao a necháme přejít varem. Uložíme přes noc do chladničky, druhý den vyšleháme.

13. BÍLÝ OŘECHOVÝ KRÉM:

210 g krystalu, 250 g másla, 3 bílky, 70 g ml. ořechů. Máslo utřeme do pěny. Bílky s cukrem šleháme ve vodní lázni do husta a necháme vychladit. Máslo vyšleháme s ořechy a studeným sladkým bílkovým sněhem do lehké pěny.

12. ČOKOLÁDOVÝ KRÉM FANTAZIE:

V kastrolku rozmícháme stejné váhové množství nastrouhané hořké čokolády a zakysané smetany. Na mírném ohni přivedeme do varu, hned odstavíme, zamícháme a nalijeme do poháru. Dáme do chladničky ztuhnout.

11. TVAROHOVÝ KRÉM:

250 g tvarohu, 100 g moučkového cukru, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, 2 a půl dl mléka, 1 vanilkový pudink. V troše mléka rozmícháme pudink a nalijeme do zbytku vařícího mléka. Mícháme, povaříme do husta a necháme za občasného zamíchání vychladnout. Tvaroh utřeme s cukrem (i vanilkovým) a žloutkem. Vmícháme po částech vychladlý pudink. Zvlášť utřeme do pěny 200 g změklého tuku (Hera) a 200 g moučkového cukru. Přidáme do tvarohové hmoty a společně vymícháme do hladkého krému. Místo vanilkového pudinku můžeme uvařit pudink čokoládový nebo jiných příchutí.

10. NUGETOVÝ KRÉM

1 kelímek lískooříškové nugety, 100 g másla, 1 lžička marmelády, 50 g rozinek, 1 lžíce rumu. Utřeme nugetu s máslem a marmeládou, rumem, přidáme jemně usekané rozinky.

9. BANÁNOVÝ KRÉM:

Ušleháme do pěny 200 g másla, 1 žloutek a 1/2 balíčku vanilkového cukru. Přidáme 2 lžíce rumu, 2 rozmačkané banány a 2 lžíce medu.

8. JEMNÝ MÁSLOVÝ KRÉM:

1/8 l mléka, 1 vrchovatá lžíce hl. nebo pol. mouky, popř. škrobové moučky či pudinku s van. příchutí, 125 g másla, 140 g ml. cukru, 1 vanil. cukr. Mléko s moukou přivedeme k varu. Povaříme 2 minuty, odstavíme a necháme vychladnout. Utřeme změklé máslo, ml. cukr a van. cukr. Po lžičkách přidáváme kaši a šleháme. Nejlépe v elektrickém šlehači.

7. KÁVOVÝ KRÉM:

Do máslového krému přidáme 1 lžičku instantní kávy zalité 2 lžičkami vroucí vody.

6. KARAMELOVÝ KRÉM:

Do máslového krému zašleháme 1-2 lžíce karamelu.

5. KOŇAKOVÝ KRÉM:

Do máslového krému vmícháme 3 lžíce vaječného koňaku.

4. KOKOSOVÝ KRÉM:

Do základního krému vmícháme 2-4 lžíce kokosu.

3. MANDLOVÝ KRÉM:

Do základního krému vmícháme 50 g spařených, oloupaných a jemně nastrouhaných mandlí.

2. KAKAOVÝ KRÉM I.

100 g másla, 30 g ml. cukru, 20 g kakaa. Změklé máslo vyšleháme s cukrem a přidáme prosáté kakao.

1. KAKAOVÝ KRÉM II.

250 g másla, 2,5 dl mléka, 50 g ml. cukru, 3 lžíce Solamylu, 2 lžíce hl. mouky, 1 lžíce rumu, 1 lžíce kakaa. Z mléka, mouky a Solamylu uvaříme hladkou kaši a necháme vychladnout. Máslo utřeme s cukrem, přidáme kakao, rum a po lžičkách kaši.