Stříkané cukroví

 

27. PUDINKOVÉ CUKROVÍ:

300 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru, 250 g másla, 2 vejce, 5 vanilkových (jahodových) pudinků, 1/2 prášku do pečiva. Mouku prosejeme s pudinky, práškem do pečiva, zapracujeme máslo, vejce. Cukrářským sáčkem stříkáme různé tvary na vymazaný a polohrubou moukou vysypaný plech. Pečeme ve středně teplé troubě dorůžova. Upečené cukroví slepujeme nebo zdobíme polevami.

26. OŘECHOVÉ ROHLÍČKY SLEPOVANÉ:

300 g mletých ořechů, 500 g krupicového cukru, 6 bílků, trocha strouhanky. Nad párou šleháme do zhoustnutí bílky s cukrem, opatrně vmícháme ořechy a strouhanku. Na hodně vymazaný plech ozdobnou trubičkou stříkáme rohlíčky (dál od sebe). Pečeme ve velmi slabě vyhřáté troubě. Slepujeme čokoládovým krémem. Nad párou umícháme dohladka 1 čokoládu na vaření, 1 vejce, 100 g moučkového cukru. Do studené směsi zašleháme 250 g změklého másla.

25. TŘENÉ MÁSLOVÉ CUKROVÍ:

300 g hladké mouky, 80 g moučkového cukru, 250 g másla, 1 vejce. Utřeme máslo s cukrem a vejcem, vmícháme mouku. Cukrářským sáčkem (nebo lisem na cukroví) vytlačujeme na vymazaný plech malé pusinky a upečeme dorůžova. Slepujeme marmeládou, zdobíme čokoládovou polevou.

24. PAŘÍŽSKÉ PEČIVO:

180 g hladké mouky, 180 g moučkového cukru, 3 vejce. Utřeme vejce s cukrem, vmícháme mouku a vypracujeme těsto. Dáme do cukrářského sáčku s hladkou trubičkou a na vymazaný, vysypaný plech stříkáme kolečka a tyčinky. Pečeme v mírné troubě, po vychladnutí máčíme v čokoládové polevě a sypeme nasekanými mandlemi.

23. OŘECHOVÉ ROHLÍČKY S MARMELÁDOU:

150 g hladké mouky, 80 g moučkového cukru, 150 g másla, 1 vejce, 100 g mletých ořechů, kůra z jednoho citronu. Utřeme do pěny máslo s cukrem, přidáme vejce, citronovou kůru, mouku a ořechy. Těsto musí být vláčné, je-li příliš tuhé, přidáme žloutek. Na plech stříkáme trubičkou malé rohlíčky, upečeme v předehřáté troubě. Slepujeme marmeládou, sypeme moučkovým cukrem.

22. OŘECHOVÉ ROHLÍČKY S MÁSLOVÝM KRÉMEM:

150 g mletých ořechů, 300 g krupicového cukru, 4 bílky. Ve vodní lázni vyšleháme bílky s cukrem, přimícháme ořechy. Stříkáme na plech rohlíčky (tyčinky) a v mírné troubě upečeme. Na rohlíčky nastříkáme máslový krém. Ve vodní lázni vyšleháme 3 vejce a 2 lžíce krupicového cukru. Po vychladnutí postupně vmícháme 250 g másla a našleháme. Necháme ztuhnout v chladu, poléváme čokoládovou polevou.

21. OŘECHOVÉ ROHLÍČKY S KARAMELOVÝM KRÉMEM: 

250 g moučkového cukru, 1 vejce, 3 bílky, 200 g mletých ořechů, 50 g jemně proseté strouhanky. Cukr promícháme se strouhankou, ořechy, zapracujeme vejce a lehce vmícháme sníh z bílků. Na plech vyložený pečicím papírem stříkáme rohlíčky a v mírně vyhřáté troubě upečeme. Na rohlíčky dáme karamelový krém. Vaříme ve vodě 2 hodiny plechovku slazeného kondenzovaného mléka, po vychladnutí vyšleháme s 250 g másla. Necháme ztuhnout v chladu, máčíme v čokoládové polevě.

20. KOČIČÍ TLAPKY:

130 g čokolády na vaření, 250 g másla, 1 van. cukr, 100 g ml.cukru, 300 g hl.mouky, 2 bílky, 50 g bílé čokol. polevy. Ve vodní lázni rozpustíme 80 g čokol. na vaření a necháme vychladnout. Máslo a van. cukr utřeme do pěny, přimícháme ml. cukr, mouku a bílky. Pak vmícháme tekutou čokoládu. Těstem naplníme cukrářský sáček s hvězdičkovým tvořítkem a na plech vyložený pečícím papírem stříkáme asi 3 cm dlouhé tlapky. Upečeme. Rozpustíme zbývající tmavou čokoládu a bílou čokoládu a tlapky do ní zpoloviny namočíme.

19. ČOKOLÁDOVÉ KROUŽKY:

140 g másla, 125 g cukru, 1 žloutek – utřeme, zapracujeme 100 g hl. mouky, 80 g sekaných mandlí a 2 lžíce brandy. Těstem naplníme cukrářský sáček se středně velkou hubičkou a na plech stříkáme kroužky o průměru 4 cm. Upečeme a necháme vychladnout. 150 g čokolády na vaření rozpustíme ve vodní lázni a přidáme 1 lžíci smetany. Vždy slepíme dva kroužky čokoládou. Nakonec slepené kroužky z jedné třetiny namočíme ve zbylé čokoládě a necháme ztuhnout.

18. ČOKOLÁDOVÉ KROUŽKY S OŘÍŠKY:

40 g pistácií a 60 g mandlí jemně pomeleme, přidáme 150 g nastrouhané hořké čokolády a 1/2 vanil. cukru. Ze 2 bílků vyšleháme tuhý sníh a zašleháme do něj 1 lžičku citronové šťávy a 150 g ml. cukru. Vmícháme ořechovou směs a hmotou naplníme cukrářský sáček. Na plech stříkáme kroužky, upečeme na 150 °C a necháme vychladnout. Rozpustíme ve vodní lázni 150 g čokoládové polevy a na kroužky stříkáme tenoučké nitky. Nakonec posypeme nasekanými pistáciemi (20 g) a necháme ztuhnout.

17. OŘÍŠKOVÉ ROHLÍČKY STŘÍKANÉ:

Ze 3 bílků ušleháme tuhý sníh, postupně přidáváme 350 g ml. cukru, 200 g ml. ořechů, 50 g strouhanky, 2 lžíce kakaa, citronovou kůru a 1 vanilkový cukr. Těsto dáme do zdobícího sáčku s hvězdicovou trubičkou a vytlačujeme na plech vyložený pečícím papírem rohlíčky. Sušíme při mírné teplotě v troubě. Rohlíčky je třeba nechat uležet.

16. KOKOSOVÉ VĚNEČKY:

300 g polohrubé mouky, 200 g moučkového cukru, 200 g másla, 1 vejce, 250 g kokosové moučky, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva. Máslo utřeme s cukrem, vejcem, přidáme kokosovou moučku, mouku prosetou s práškem do pečiva a vanilkový cukr. Dobře propracujeme. Plech vyložíme pečicím papírem a přes cukrářský sáček tvarujeme na plech věnečky. Upečeme dorůžova při 170 °C. Vychladlé věnečky potřeme marmeládou a posypeme barevnou cukrovou rýží nebo nastrouhanou čokoládou.

15. BANÁNKY Z ODPALOVANÉHO TĚSTA:

400 ml vody, 140 g másla, 220 g pol. mouky, špetka soli, 6 vajec. Náplň: 600 ml mléka, 150 g ml. cukru, 1 vanil.cukr, 2 vejce, 60 g Solamylu. Rumový led: 1 bílek, 150 g ml. cukru, 1 lžíce rumu. Do menšího kastrůlku dáme vodu, špetku soli, máslo a uvedeme do varu. Za stálého míchání přisypáváme mouku. Těsto se nesmí lepit a chytat na vařečku. Do vychladlé hmoty postupně vmícháme vejce. Dáme do cukrářského sáčku s ozdobnou trubičkou a na vymazaný plech stříkáme banánky, které v dobře vyhřáté troubě upečeme. Na náplň uvaříme z uvedených surovin pudink (dáme pouze žloutky, ne bílky). Z bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme do horkého krému. Vychladlé banánky rozkrojíme, naplníme náplní a potřeme rumovou polevou. Použít můžeme i čokoládovou polevu.

14. AMARETKY:

200 g ml. mandlí, 6-8 kapek mandlové tresti, 50 g cukru, 2 bílky, 180 g ml. cukru, 1 lžička citronové šťávy. Smícháme mandle s trestí a cukrem. Z bílků vyšleháme tuhý sníh a po částech do něj zašleháme 150 g ml. cukru a po kapkách citr. šťávu. Zlehka zapracujeme mandlovou směs. Plech vyložíme pečícím papírem, sníh dáme do cukrářského sáčku a stříkáme malé kopečky, veliké asi jako lískový oříšek. Při pokojové teplotě je necháme asi 60 minut sušit.Pak vyhřejeme troubu na 150 °C a zvolna pečeme asi 30 minut.Po upečení necháme vychladnout a poprášíme ml.cukrem.

13. TŘENÉ KAKAOVÉ RŮŽIČKY:

380 g hladké mouky, 100 g mletého cukru, 360 g másla (Hera apod.), 2 vejce, 30 g kakaa. Změklé máslo ušleháme s vejci a cukrem do hustého krému. Přimícháme mouku prosátou s kakaem a promícháme. Cukrářským sáčkem s hvězdičkou stříkáme na plech vyložený pečicím papírem malé pusinky. Na špičku dáme kousek kandovaného ovoce a pečeme v mírné troubě.

12. NEAPOLITÁNKY:

250 g polohrubé mouky, 200 g moučkového cukru, 250 g másla, 3 vejce, 2 lžíce kakaa. Máslo utřeme s cukrem a vejci do pěny. Mouku prosijeme s kakaem a přidáme k máslové směsi. Společně promícháme do hladké hmoty. Pomocí sáčku s hvězdičkou stříkáme tvary na vymazaný a moukou vysypaný plech. Upečeme v mírné troubě do růžova. Vychladlé pečivo slepujeme máslovým krémem nebo zavařeninou, můžeme zdobit čokoládovou polevou.

11. STŘÍKANÉ TŘENÉ CUKROVÍ:

200g hladké mouky, 100g moučkového cukru, 125g másla, 1 žloutek, 25g Solamylu (škrobová moučka), 3 - 4 lžíce mléka, 1/2 prášku do pečiva. Změklé máslo utřeme s cukrem a žloutkem, postupně vmícháme vše ostatní. Těsto sáčkem stříkáme do různých tvarů na tukem vymazaný plech. Upečeme do slabě růžova, studené cukroví "počárkujeme" čokoládovou polevou.

10. PAŘÍŽSKÉ PEČIVO:

180 g polohrubé mouky, 180 g moučkového cukru, 3 vejce. Vejce utřeme s cukrem do pěny, vmícháme prosátou mouku. Těsto vložíme do sáčku a hladkou trubičkou stříkáme na plech vysypaný moukou kolečka, proužky apod. Pečeme v mírně vyhřáté troubě. Vychladlé máčíme v rozehřáté čokoládě a sypeme oloupanými posekanými mandlemi.

9. DOMÁCÍ PIŠKOTY:

120 g vanilkového cukru, 2 vejce, 100 g hladké mouky. Cukr třeme s vejci do hladka, pak vmícháme prosátou mouku. Těsto dáme do sáčku s hladkým otvorem a na pomazaný pečicí papír stříkáme piškoty. Pečeme ve středně vyhřáté troubě.

8. KAKAOVÉ TŘENÉ PEČIVO:

300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 280 g másla, 2 žloutky, 3 lžíce kakaa, trocha mleté skořice a tlučeného hřebíčku. Máslo utřeme s cukrem a žloutky. Vmícháme mouku prosátou s kakaem a prosátým kořením. Těsto dáme do sáčku a na suchý plech stříkáme různé tvary. Upečeme ve středně vyhřáté troubě, vychladlé slepujeme rybízovou marmeládou. Zdobíme bílkovou polevou a nastrouhanou čokoládou.

7. ČOKOLÁDOVÉ VĚNEČKY NA STROMEČEK:

200 g hrubé mouky, 150 g moučkového cukru, vanilkový cukr, 30 g čokolády, 3 bílky. Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme prosátý cukr, vanilku, strouhanou čokoládu a mouku. Všechno promícháme, vložíme do plátěného pytlíku a formujeme z něho věnečky nebo jiné tvary na pomaštěný plech. Pečeme pomalu v předehřáté troubě.

6. ČAJOVÉ KROUŽKY:

250 g polohrubé mouky, 70 g pískového cukru, 30 g vlahého rozpuštěného másla, 4 bílky, 2 žloutky. Z bílků ušleháme tuhý sníh, zašleháme cukr, žloutky, tuk, mouku a lehce promícháme. Cukrářským sáčkem s ozdobnou trubičkou stříkáme na vymazaný, vysypaný plech malé kroužky. Ve středně horké troubě pečeme asi 10-15 minut. Vychladlé kroužky slepujeme k sobě meruňkovou zavařeninou.                          

5. ČAJOVÉ:       

500 g tuku, 2 vejce, 200 g ml. cukru – vyšleháme a vmícháme 600 g hl. mouky a 1 van. cukr. Dáme do pytlíku a na plech s papírem stříkáme malé věnečky. Upečeme. Slepujeme marmeládou a z jedné strany máčíme do čokolády. Rada: stříkejte velmi malé věnečky, protože těsto se trošku „rozjede“. Těsto má být tuhé, takže ho víc neřeďte.

4. VĚNEČKY:   

Uděláme odpalované těsto z 1/2 l vody, 130 g tuku, trošky soli, 300 g hl.mouky. Do vychlazeného vmícháme 7 vajec. Na plech s papírem stříkáme věnečky, které pečeme ve velmi vyhřáté troubě –- 220 °C. Studené rozkrojíme napůl, naplníme krémem a pocukrujem, nebo potřeme polevou. Krém : uvaříme puding z 1 l mléka, 4 vanil. pudin. prášků, 200 g ml. cukru a necháme vychladit. 200 g másla vyšleháme a po troškách přidáváme pudink. Ochutíme rumem. Poleva: 1 bílek, 150 g ml. cukru, lžíce rumu.

3. VĚNEČKY OD BOŽKY:

Necháme povařit 80 g sádla, 1 sklenku vody a špetku soli. Přidáme 100 g pol. mouky, zamícháme a 1 minutu vaříme. Necháme zchladnout a do vlažného postupně vmícháme 3 vejce, vždy se špetkou prášku do pečiva. Stříkáme do tvaru věnečků na vym plech a zprudka pečeme. Až vyskočí, troubu ztlumíme a dopečeme. Rozkrojíme a plníme máslovým krémem.

2. MANDLOVÉ VĚNEČKY:

175 g hl. mouky, 175 g ml. cukru, 100 g ml. mandlí, 125 g tuku, 1 van. cukr, 2 žloutky, 2 lžíce šlehačky, kůra z pomeranče – vypracujeme těsto, naplníme cukrářský pytlík a na plech stříkáme věnečky, které upečeme a po dvou slepujeme marmeládou nebo nutelou, půlky věnečků namáčíme do čokolády.

1. KAKAOVÉ ČAJOVÉ PEČIVO:

300 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 280 g másla, 2 žloutky, 3 lžíce kakaa, trocha mleté skořice a tlučeného hřebíčku. Máslo utřeme se žloutky a cukrem. Vmícháme mouku prosetou s kakaem, hřebíčkem a skořicí. Těsto dáme do cukrářského sáčku s hvězdicovou trubičkou (nebo do lisu na cukroví) a na suchý plech stříkáme různé tvary. Pečeme ve středně teplé troubě. Vychladlé slepujeme pikantní marmeládou, zdobíme bílkovou polevou a čokoládovou rýží.