Bublaniny

21. RYCHLÁ BUBLANINA:

120 g polohrubé mouky, 120 g krupicového cukru, 3 vejce, 4 lžíce vroucí vody, 1 vanilkový cukr. Šleháme žloutky a po troškách přidáváme horkou vodu, polovinu cukru a šleháme do zhoustnutí. Z bílků ušleháme tuhý sníh a vmícháme zbytek cukru, vanilkový cukr a šleháme do zhoustnutí. Vše promícháme a vmícháme mouku. Nalijeme do vymazané formy. Posypeme jahodami a pečeme dorůžova při 180 °C. Po upečení pocukrujeme.

20. VIŠŇOVÁ BUBLANINA:

1 hrnek hladké mouky, 1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek krupicového cukru, 2,5 dl šlehačky, 2 vejce, 3 lžíce mléka, 1 lžíce citronové šťávy, 1 prášek do pečiva. Vše promícháme, nalijeme na vymazaný a vysypaný plech, hustě poklademe višněmi a upečeme.

19. TŘENÁ BUBLANINA:

125 g hladké a 125 g polohrubé mouky, 250 g krupicového cukru, 7 lžic oleje, 5 vajec, 10 lžic horké vody, 1 vanilkový cukr, 1/2 prášku do pečiva. Utřeme žloutky s cukrem, vanilkovým cukrem, postupně přidáváme vodu a olej. Přidáme mouku s práškem do pečiva a ušlehaný sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech, poklademe ovocem (meruňky, jahody, rybíz) a upečeme.

18. RYCHLÁ BUBLANINA:

350 g polohrubé mouky, 150 g moučkového cukru, 100 g tuku Hera, 2 vejce, 2 dl mléka, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva. Vlažné mléko, tuk, cukr a vejce šleháme asi 3 minuty. Vmícháme mouku s práškem do pečiva a těsto rozetremena vymazaný,vysypaný plech. PoklatJeméovocem a peceme 20-25 minut. Po vychladnutí přelijeme želatinou připravenou podle návodu.

17. JOGURTOVÁ BUBLANINA:

3 dl polohrubé mouky, 1 a půl dl moučkového cukru, 50 g rozpuštěného másla, 1 vejce, 1 bílý jogurt, 1 vanilkový cukr,1 prášek do pečiva. Všechny suroviny smícháme, rozetřeme na vymazaný, vysypaný plech. Poklademe ovocem (čerstvým i okapaným kompotovým) a ve vyhřáté troubě upečeme.

16. MECHOVÁ BUBLANINA:

300 g polohrubé mouky, 200 g krupicového cukru, 250 g tuku Hera, 5 vajec, 1/8 litru mléka, 2 lžíce rumu, 1 vanilkový pudink, citronová kůra, 1/2 prášku do pečiva. Utřeme tuk s cukrem, žloutky a citronovou kůrou. Střídavě vmícháme mouku smíchanou s pudinkem a práškem do pečiva, mlékem, rumem. Lehce vmícháme sníh z bílků. Těsto nalijeme do vymazaného, vysypaného pekáče, poklademe třešněmi protřepanými v hrubé mouce a pečeme při 175 °C asi 30-35 minut.

15. BUBLANINA SE SMETANOU:

6 lžic polohrubé mouky, 2 lžíce moučkového cukru, 3 lžíce rozpuštěného másla, 8 lžic smetany, 3 vejce, 1 vaniIkový cukr, 1 lžička prášku do pečiva, špetka soli. Ve smetaně rozkvedláme žloutky, cukr, špetku soli. Přidáme rozpuštěné máslo a polovinu mouky. Vmícháme sníh z bílků a zbývající mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto nalijeme dow vymazaného pekáčku, poklademe vypeckovaným ovocem protřepaným v hrubé mouce. Pečeme v předehřáté troubě. 

14. BUBLANINA S OŘECHY:

280 g polohrubé mouky, 200 g moučkového cukru, 160 g másla, 4 vejce, 10 lžic mléka, 100 g mletých ořechů, 1 prášek do pečiva. Utřeme máslo s cukrem a žloutky. Po lžících přidáváme mléko, ořechy a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Lehce vmícháme sníh z bílků. Těsto nalijeme do vymazaného, vysypaného pekáče, poklademe třešněmi protřepanými v hrubé mouce a upečeme.

13. RYBÍZOVÁ BUBLANINA:

200 g polohrubé mouky, 200 g krupicového cukru, 4 vejce, 4 lžíce horké vody, citronová kůra, 400 g čerstvého nebo mraženého rybízu. Vejce, cukr a vodu dobře vyšleháme. Přidáme mouku a kůru z 1 citronu. Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech (pečicí papír) do předem vyhřáté trouby na 200 °C a necháme 5 minut zapéct. Teprve potom dáme na těsto rybíz obalený v hrubé mouce a dopékáme asi 25-35 minut při stejné teplotě. Po upečení ještě teplou bublaninu sypeme moučkovým cukrem s vanilkou.

12. BROSKVOVÁ BUBLANINA:

300 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru, 200 g tuku (Hera, másla), 6 vajec, 8 lžic vlažného mléka, 1 lžíce kakaa, citronová kůra, 1/2 prášku do pečiva. Utřeme do pěny cukr, žloutky, změklý tuk, přidáme mléko, mouku prosetou s práškem do pečiva a kakaem, strouhanou citronovou kůru. Vmícháme ušlehaný sníh a těsto rozetřeme na vymazaný, vysypaný plech. Posypeme na kousky nakrájenými broskvemi (čerstvé nebo okapané kompotované, i jiné ovoce) a upečeme ve středně vyhřáté troubě do růžova.

11. OVOCNÁ BUBLANINA:   

2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek moučkového cukru, 3 vejce, 1/4 litru mléka, 1 prášek do pečiva. Mouku prosijeme s práškem do pečiva, přidáme cukr a zalijeme mlékem s rozšlehanými vejci. Rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a posypeme drobným ovocem (rybíz, nakrájené jahody). Upečeme ve středně vyhřáté troubě.

10. BUBLANINA SE ŠVESTKAMI:

150 g polohrubé mouky, 150 g moučkového cukru, 100 g másla, 5 vajec, 1 rovná lžička prášku do pečiva. Tuk vyšleháme do pěny, vmícháme polovinu cukru a postupně přidáváme žloutky. Vyšleháme do lehké pěny. Z bílků a zbytku cukru vyšleháme tuhý sníh, který nadvakrát vmícháme do žloutkové pěny společně s moukou a práškem do pečiva. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech, poklademe vyloupanými švestkami (700 g) a pečeme v předehřáté troubě do růžova.

9. REBARBOROVÁ BUBLANINA:

4 lžíce polohrubé mouky, 4 lžíce moučkového cukru, 3 vejce, 4 lžíce vařící vody, 1 vanilkový cukr. Žloutky našleháme s cukrem a vařící vodou do pěny. Postupně přidáváme mouku a opatrně vmícháme ušlehaný sníh z bílků oslazený vanilkovým cukrem. Na dno vymazaného a moukou vysypaného pekáčku dáme 1/3 těsta. Posypeme tenkými kolečky oloupané rebarbory (asi 250 g), rozetřeme druhou třetinu těsta, dáme nakrájenou rebarboru (250 g) a zatřeme zbývajícím těstem. Upečeme ve vyhřáté troubě do zlatova. Upečenou bublaninu polijeme vanilkovou omáčkou (polotovar v sáčku), nebo polijeme 2 rozšlehanými kelímky jogurtu.

8. BROSKVOVÁ BUBLANINA:

300 g polohrubé mouky, 240 g moučkového cukru, 200 g tuku, 6 vajec, 8 lžic vlahého mléka, 1 lžíce kakaa, 1/2 prášku do pečiva, citronová kůra. Cukr, žloutky a změklý tuk utřeme do pěny, přidáme mléko, mouku prosetou s práškem do pečiva a kakaem, citronovou kůru a lehce vmícháme ušlehaný sníh. Těsto rozetřeme do vymazaného a vysypaného plechu s vyšším okrajem, poklademe pokrájenými broskvemi a upečeme. Upečenou bublaninu posypeme skořicovým cukrem.

7. HRNKOVÁ BUBLANINA:

2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek moučkového cukru, 1/2 hrnku oleje, 4 vejce, 1/2 hrnku vlažné vody, 1 prášek do pečiva. Ze všech surovin vypracujeme hladké těsto. Rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, posypeme jakýmkoliv nakrájeným ovocem. Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 20 minut do zlatova.

6. BUBLANINA S OVESNÝMI VLOČKAMI:

2 sáčky „Lívanečky s ovesnými vločkami“, 2 vejce, 1 vanilkový cukr, 500 g višní (kompotovaných). Obsah sáčku rozmícháme v 1/2 litru vody, přidáme žloutky,vmícháme ušlehaný sníh. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech, okapané višně obalíme v mouce a rozhodíme na těsto. Upečeme ve středně vyhřáté troubě do růžova.

5. PERNÍKOVÁ BUBLANINA:

350 g polohrubé mouky, 80 g moučkového cukru, 40 g rozpuštěného másla, 4 vejce, 10 g droždí, 1/4 litru mléka, citronová kůra, špetka soli. V mléce rozmícháme žloutky, cukr, droždí, sůl. Přidáme mouku a sníh z bílků. Těsto necháme 30 minut odležet. Rozetřeme do vymazaného, moukou vysypaného pekáče, posypeme drobným ovocem a perníkovou směsí (250 g strouhaného perníku smícháme s 60 g moučkového cukru) a upečeme.

4. RYBÍZOVÁ BUBLANINA V REMOSCE:

150 g polohrubé mouky, 150 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 80 g másla, 3 vejce, 2 dl kefíru (nebo bílého jogurtu), 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva. Rozehřáté máslo, moučkový i vanilkový cukr, vejce a kefír ušleháme. Vmícháme mouku prosetou s práškem do pečiva. Těsto rozetřeme do vymazané a vysypané remosky. Rovnoměrně rozhodíme kuličky rybízu a pečeme asi 30 minut. Vychladlý moučník pocukrujeme.

3. BUBLANINA:

4 žloutky, 2 sklenice kryst.cukru – třeme, přidáme 1/2 sklenice oleje, 3 sklenice polohr. mouky, 1 prášek do peč, 1 sklenice mléka, sníh z bílků. Vylijeme na plech, posypeme ovocem a upečeme.

2. LEVNÁ BUBLANINA:

120 g pol. mouky, 120 g písk. cukru, 3 vejce, 4 lžíce horké vody, 1 vanil. cukr. Žloutky vyšleháme s vodou a polovinou cukru, přidáme sníh z bílků a zbytku cukru a mouku. Pečeme ve vym. a vys. formě, posypeme ovocem a pečeme asi 35 minut při 180 °C.

1. HRNÍČKOVÁ BUBLANINA:

Ušleháme těsto: 3 vejce, 1 hrnek kryst. cukru, 1/2 kypřícího prášku, 1/2 hrnku mléka, 1/2 hrnku oleje, 2 hrnky pol. mouky, troška soli. Vylijeme na vym a vys plech, posypeme 500 g sezónního ovoce a upečeme. Pocukrujeme.